Ofis Dekorasyonunda Kurtarıcı Parça: Etajer Nedir?

Bahar HidayetoğluPosted on

Ofis dizaynı oluştururken işinizi kolaylaştıracak fonksiyonel modüllere eksiksiz şekilde yer vermeniz, düzenli bir çalışma alanı oluşturmanızı sağlayacaktır. Tasarımı ve işlevi ile çalışma alanınızda işlerinizi kolaylaştırmanızı sağlayacak etajer nedir, ofis dekorasyonunda neden yer verilmelidir, içeriğimizde bu sorulara ve cevaplarına değindik.

Etajer; dosyalarınızı ve çeşitli çalışma araçlarınızı konumlandırabileceğiniz rafları olan ve kolayca taşınabilen ofis dolabıdır. Çalışma alanınıza fonksiyonellik kazandıracak ofis mobilyaları arasında yer alan etajer, diğer modülleri tamamlayan parçalardan biri oluyor. Ofis dekorasyonunda yer vermeniz gereken ve fonksiyonel modüller arasında ilk sıralarda yer alan etajer nedir, kullanım alanları nelerdir, birlikte göz atalım:

Etajer Nedir?

Ofis mobilyaları; sağladığı depolama alanı, oluşturduğu kullanışlı çalışma alanı, ortaya çıkardığı düzenli ofis atmosferi ve yapılan işleri kolaylaştırması açısından pek çok modüle ve özelliğe sahiptir. Etajer nedir, sorusunu cevaplamak gerekirse ofis dekorasyonunda yer verilen ve yeterli saklama alanı ihtiyacını karşılayan raflara sahip taşınabilir portatif dolap, diyebiliriz.

Ofis düzeniniz içerisinde dilediğiniz yerde konumlandırabileceğiniz etajer, taşınabilir olması açısından fonksiyonel ofis mobilyaları arasında yerini alıyor. Çok büyük olmaması, çalışma alanınızı daha kullanışlı şekilde değerlendirmenizi sağlarken, taşınabilir olması da dilediğiniz konumda kolayca yer vermenizi ve ihtiyaç duyduğunuz her şeyin elinizin altında olmasını sağlıyor.

Ofis Dekorasyonunda Nasıl Kullanılır?

Etajer nedir, sorusunu; çok yüksek ebatlarda tasarlanmayan ve düzenleyici görevini üstlenen raflardan oluşan modül olarak yanıtladığımız bu işlevsel ofis mobilyası; çeşitli stillerde tasarlanabiliyor. Ofis düzeni içerisinde değişen ihtiyaçlara göre kullanım kolaylığı sağlayacak tasarımlara sahip etajer modülü, kimi zaman kapaklı dolap olarak dizayn edilebilmektedir.

Çalışma alanınıza göre değişen ofis gereçlerinizi kolaylıkla muhafaza edecek ve ihtiyaç duyduğunuz saklama alanını sağlayacak etajer, konsol ve dolap gibi mobilyalara göre daha portatif bir tasarıma sahip olduğu için çalışma masasına yakın bir konumda yer verilerek çalışma alanınıza işlevsellik katabilir. Çalışmalarınız sırasında ihtiyacınız olan dosya, evrak, çeşitli iletişim araçları ya da çalıştığınız alana ilişkin gereçlere kolayca ulaşabileceğiniz şekilde ofisinizde uygun bir konumda bulundurabilirsiniz. Böylece konsol ve dolap gibi büyük ve daha kapsamlı bir saklama alanında yer verdiğiniz önemli eşyalarınızın haricindeki günlük işlerinizde sıklıkla kullandığınız ve elinizin altında olması gereken gereçlere kolayca ulaşmanız için ideal alanı yaratabilirsiniz.

Gürsan Mobilya’nın tasarımları içerisinde pek çok mobilya grubunda yer verilen etajer modellerine ve buradan ulaşabilir, etajer tasarımlarını yakından inceleyebilirsiniz.

Küçük Ofisler İçin İdeal Saklama Alanı: Etajer

Etajerin kısa ve küçük ebatlardaki tasarımı; ofis düzeni içerisinde oldukça fazla alan kaplayan konsol ve dolaba göre küçük ofis dekorasyonları için işlevsel bir çözüm olabiliyor. Ofis içerisinde bulundurulması gereken evrak ve araçlar için saklama alanı sağlayan dolap ve konsol, minimal ofis düzeni için pek kullanışlı bir seçim olamayabiliyor ve çalışma alanını daraltabiliyor.

Bu nedenle küçük ofis dekorasyonunda işlevsel bir modül olarak öne çıktığı için kullanışlı alanlar yaratan portatif ofis mobilyası tanımı, etajer nedir, sorusuna verebileceğimiz doğru cevaplardan bir diğeri oluyor. Küçük ve minimal bir alana sahip ofisler için hem düzenli bir çalışma alanı oluşturmak hem de eksiksiz bir dekorasyon yaratmak için konsol ve dolap gibi büyük mobilyalar yerine etajer tercih etmek daha kullanışlı bir seçim olacaktır. Saklama alanı ihtiyacını rafları ve bölmeleri ile karşılayan etajer, büyük boyutlara sahip konsol ve dolap gibi mobilyalara yer verecek alana sahip olmayan ofisler için rahatlıkla kullanılacak bir modül olarak öne çıkıyor.

Diğer Ofis Mobilyalarından Farkı Nedir?

Ofis dekorasyonunu oluşturan mobilya modellerinden etajer nedir, sorusuna hem ideal saklama alanına sahip hem de ofis içerisinde çok büyük yer kaplamayan işlevsel bir modül cevabını verebiliriz. Taşınabilir, raflı ve kapaklı tasarımlara da sahip etajer; ofis içerisindeki saklama alanı ve düzen ihtiyacınızı kolaylıkla karşılarken aynı zamanda sahip olduğu tasarımıyla da ofis dekorasyonunuzu şıklıkla tamamlayan parçalardan biri oluyor.

Diğer ofis mobilyaları arasında bulunan konsol ve dolaba göre daha portatif olması kullanım kolaylığı sağlarken tasarım açısından da aynı şık duruşa sahip olduğu için oldukça fazla tercih ediliyor. Bir başka tamamlayıcı ofis mobilyası olan kesona göre daha büyük ve dolap tasarımına yakın olan etajer, ofis içerisindeki düzeniniz için daha kullanışlı bir modül olarak öne çıkıyor. Tasarım açısından da konsol ve dolaba daha yakın bir görünümü olduğu için ofis dekorasyonunu şıklıkla tamamlıyor.

Etajerin Kullanıldığı Diğer Alanlar Nerelerdir?

Etajer nedir, kullanıldığı alanlar nerelerdir, sorusunu daha kapsamlı cevaplayacak olursak etajer, ofis dekorasyonu dışında da oldukça fazla kullanım alanına ve farklı tasarımlara sahip bir modüldür diyebiliriz.

Ofis dekorasyonundaki işlevsel tasarımı dışında etajer, yatak odası dekorasyonunda yer verilen ve çeşitli kişisel eşyalar için saklama alanı yaratan bir modül olarak tasarlanabilmektedir. Ayrıca banyoda da duvara monte edilerek kullanılan ve banyo takımını konumlandırmak için kullanılabilen bambaşka bir tasarıma da sahiptir. Farklı tasarımlarla hayatımızın içinde yer alan etajer, ofis içerisinde düzenli bir atmosfer oluşturmak ve dosyaları muhafaza etmek için en çok tercih edilen mobilyalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like