Çalışma Alanınızı Şıklaştıracak: Klasik Ofis Mobilyaları

Bahar HidayetoğluPosted on

Çalışma alanınızda oluşturacağınız dekorasyon, motivasyonunuzun artmasını sağlayacak en önemli kriterlerden biri olmaktadır. Çalıştığınız atmosferi şık detaylarla zenginleştirecek dekorasyon stili olarak klasik ofis mobilyaları ile oluşturacağınız yeni bir düzen, çalışma alanınızdan keyif almanızı da sağlayacaktır.

Renk seçeneği olarak kahve, füme, antrasit, siyah ve ahşap gibi tonlarda tasarlanmış ofis mobilyaları ile klasik stili yansıtan çizgide bir ofis dekorasyonu yaratabilirsiniz. Ofis atmosferinize hem şık hem de ağır ve seçkin bir görünüm kazandıracak olan klasik stil, en çok tercih edilen dekorasyon seçeneklerden biri oluyor. Çalışma masası, çalışma koltuğu, konsol, etajer, keson gibi ofis mobilyalarını klasik stildeki tasarımlardan yana tercih ederek ve doğru renk seçimlerine yer vererek çalıştığınız alanı kolayca şık bir atmosfere taşıyabilirsiniz. Klasik ofis mobilyaları ve uygulayabileceğiniz dekorasyon detayları ile ilgili hazırladığımız içeriğimize birlikte göz atalım:

Koyu Tonların Asaletini Ofisinize Yansıtın

Klasik stilde dizayn edilmiş şık bir çalışma alanı için renk tercihi olarak koyu tonlara öncelik verebilirsiniz. Klasik ofis mobilyaları için en ideal tonlardan olan kahve, siyah, antrasit, füme gibi renkler; ofis dekorasyonunda seçkin bir hava yaratmanızı kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda çalışma alanınızdaki duvar rengi seçenekleri ve tamamlayıcı parçaların renk tonları için de bütünlük oluşturacak, birbiri ile uyum yaratan renk tonlarını kombinleyebilirsiniz.

Ofisinizde yer vereceğiniz; çalışma masası, konsol ve etajer gibi ofis mobilyalarını ahşabın koyu tonları olan ceviz renginde tercih edebilir ya da koyu ahşap tonlarının siyah, antrasit, füme gibi koyu renklerle kombin yapıldığı modelleri seçebilirsiniz. Klasik stilin öne çıkan özelliği olan ağır görünümlü ve asil bir hava yaratan koyu tonlar, bu stili ofis dekorasyonunuza yansıtmak için mobilya seçiminde yer verebileceğiniz kurtarıcı detaylardan biri olacaktır. Klasik stilde yaratabileceğiniz ofis dekorasyonu için çalışma masası, konsol, etajer, keson gibi parçalarda koyu tonların yer verildiği mobilya önerilerine buradan bakabilir, fikir edinebilirsiniz.  

Ahşabın Sıcaklığını Ofisinizde Hissedin

Klasik ofis mobilyaları için öne çıkan en belirgin noktalardan biri de ahşap detaylarla oluşturulmasıdır. Klasik stile sahip dekorasyonları vurgulayan ahşap dokular, aynı zamanda bulunduğu ortama sıcak ve samimi bir atmosfer kazandıracaktır. Çalışma alanınızı samimi bir atmosferde oluşturmanız da kendinizi daha rahat hissederek çalışma verimliliğinizi artırmanızı sağlayacaktır.

Çalışma masası, konsol, sehpa, koltuk detayları gibi parçalarda, ahşap dokularla tasarlanmış seçeneklere yer vererek ofis atmosferinize samimi ve sıcak bir görünüm kazandırabilirsiniz. Klasik ofis mobilyaları önerisi olarak tablo, duvar aksesuarları, masanızda yer vereceğiniz ofis gereçleri gibi tamamlayıcı parçalarda da ahşap dokuların kullanıldığı tasarımları tercih edebilir, böylece klasik stili kolayca her noktada uygulayabilirsiniz

Seçkin Bir Hava Yaratan: Deri Şıklığı

Klasik ofis mobilyaları denilince ilk sıralarda yer verilmesi gereken parçalardan biri de konforlu ve şık görünüme sahip kanepe ya da oturma grubu oluyor. Özellikle kahve ve siyah tonlarında deri kumaş ağırlıklı modeller, bulunduğu atmosfere seçkin bir hava katacağı için en kurtarıcı parçalardan biri oluyor.

Derinin yarattığı şıklık, ofis dekorasyonuna klasik görünümün kolayca yansıtabilmesini sağlayacaktır. Özellikle klasik stili yansıtan kapitone dikişli ve düğme detaylı deri kanepe modelleri, ofis dekorasyonunuzda şık, elegant ve seçkin bir atmosfer oluşturmanızı kolaylaştıracaktır. Misafirlerinizi konforla ağırlayabileceğiniz, çalışma molalarınızda dinlenebileceğiniz aynı zamanda ofisinizin dekorasyonuna klasik stilin şıklığını ve asil duruşunu yansıtabileceğiniz deri kanepe, klasik ofis dizaynında kullanılması gereken seçeneklerin başında geliyor.

Geçmişin İzlerini Yansıtan: Masa Aydınlatması

Klasik stilde oluşturacağınız ofis dekorasyonunu şıklıkla tamamlayacak aksesuarlara yer verebilir, çalışma alanınıza zengin bir görünüm kazandırabilirsiniz. Klasik ofis mobilyaları içerisinde, geçmişin tarzını yansıtan ve şık detaylarla tasarlanmış bir masa aydınlatması; en kurtarıcı parçalardan biri olacaktır.

Hem çalışma alanınızda konforunuzu artırarak daha aydınlık ve rahat çalışmanızı sağlayacak hem de dekoratif olarak klasik tarzı şıklıkla tamamlayacak masa lambası tercih edebilirsiniz. Krem ve ahşap tonları ya da yeşil, kahve gibi renk tonlarında tasarlanmış, klasik stili vurgulayan altın renkli ya da bakır gibi detaylarla zenginleştirilmiş bir masa lambası, klasik ofis mobilyaları arasında rahatlıkla yer vereceğiniz seçeneklerden biri olacaktır.

Retro Detaylara Yer Açın

Klasik ofis mobilyaları ile oluşturacağınız çalışma alanınızda bu stili her noktaya yayabileceğiniz detaylara dekorasyonun pek çok noktasında yer vererek zengin bir görünüm oluşturabilirsiniz. Birbiri ile uyum sağlayan ve dekorasyonda bütünlük oluşturacak parçaları bir araya getirerek çalışma odanızın genelinde klasik stili vurgulayabilirsiniz.

Retro esintiler hissettiren objeler, bu noktada en kurtarıcı parçaları oluşturacaktır. Klasik ofis mobilyaları ile oluşturduğunuz dekorasyonu bütünlükle tamamlayacak Retro objelere öneri olarak geçmişin şıklığını hissettirecek bir gramafon ya da pikap gibi parçalardan birine yer verebilirsiniz. Hem çalışma saatlerinizde motivasyonunuzu artıracak müzikler dinleyebilir hem de ofis dekorasyonunda klasik stile vurgu yapabilirsiniz. Bir başka öneri olarak Retro stili yansıtan ve klasik tarzda bir dekorasyona uyum sağlayacak daktiloya yer vermenizi söyleyebiliriz. Klasik çizgide hazırlanan ofis dekorasyonunu zenginleştirecek güzel bir tamamlayıcı obje önerisi olacaktır.

Duvarlarınızda Tablolarla Klasik Stili Vurgulayın

Klasik stili vurgulayan koyu renk tonlarının yarattığı asil görünümü ve yoğun havayı,  ofis dekorasyonunuza yansıtacak ahşap ağırlıklı tablolara duvarlarınızda yer verebilirsiniz. Klasik ofis mobilyalarının yarattığı şık dekorasyona vurgu yapacak ve klasik stili her noktada hissettirecek tamamlayıcı parçalar, bütünlük yakalamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle duvarlarınız da klasik stili vurgulamak için en uygun noktalardan biri olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
toplantı masası ölçüleri, beyaz toplantı masası

İdeal Toplantı Masası Ölçüleri Ne Olmalı?

Toplantı odanız, müşterileriniz üzerinde büyük etki yapar. Görüşmeye katılanların yaratıcılıklarını tetikleyecek ve daha iyi fikirler ortaya çıkartmalarını sağlayacak bir dizayn, toplantı verimliliğinizi de arttırır. İdeal toplantı masası ölçüleri, odanın ölçülerine…
View Post