Ofis Dekorasyonuna Özel En İyi Mobilya Seçimi İçin İpuçları

Bahar HidayetoğluPosted on
en iyi mobilya

Ofis dekorasyonu, son dönemin en ilgi çekici konularından biri. Çalışan profilinin değişmesi ve çalışma alanlarına verilen önem nedeni ile giderek daha kritik hale gelen dekorasyon konusunda doğru uygulamalar başarı getiriyor.

Bir işletmenin pazarlanabilir varlıkları arasında yer alan ofisler, sosyal medyanın ve odaklı blog sitelerinin oluşması sayesinde daha da ön plana çıkıyor. Büyük markaların ofis alanlarını potansiyel çalışanlara ulaştırmak için yaptıkları reklam çalışmalarını eminiz ki siz de takip ediyorsunuz. Peki ofis dekorasyonu için en iyi mobilya seçimi nasıl olmalı?

Ofisiniz Gerçekten Önemli Mi?

Ofisler, çalışma amacı ile kullanılan ve işin devamını sağlamak için gereken malzemelere ev sahipliği yapan alanlardır. Teknik açıdan bakıldığında bir ofisin faaliyete başlaması için, yapılacak işte gereken malzeme ve mobilyaları barındırması yeterlidir.

Teknolojide son on yılda yaşanan değişimler, iş hayatının da kökten değişime uğramasına neden oldu. Sosyal medyanın yaygınlaşması, neredeyse her sektöre odaklı blog sitelerinin oluşturulması ve ilgi çekici içeriklere gösterilen ilgi; işletmeler için farklı pazarlama kanalları yaratılmasına da olanak sağladı.

en iyi mobilya

Geçmişte ürün ve hizmet kalitesi ile insan kaynakları potansiyelini arttırmaya odaklanan markalar, günümüzde sahip oldukları diğer varlıkları da kolayca pazarlayabiliyor. Bu yeni varlıklar arasında ise en öne çıkanı ofis.

Büyük gazetelerin ekonomi ve iş dünyası sayfalarında, dekorasyon ve dizayn odaklı içerik sitelerinde ve teknoloji bloglarında onlarca farklı markanın ofislerini nasıl pazarladıklarını görebilirsiniz. Ofis dekorasyonunun bir varlık olarak görülüp pazarlanması, kaliteli iş gücünün işletmeye olan ilgisini arttırma ve insan kaynakları süreçlerinde reforma gidilmesini sağlama amaçlarını taşıyor.

Ofis dekorasyonunuza gösterdiğiniz özen, çalışanlarınıza verdiğiniz değerin bir göstergesi olarak algılanıyor ve bu sayede işe alım süreçlerinizde doğru adaylara erişmeniz kolaylaşıyor. İşletmenizde birlikte çalıştığınız ekip arkadaşlarınız açısından bakıldığında ise, özenli bir ofis dekorasyonu verimlilik ve bağlılık arttırıcı bir rol üstleniyor.

en iyi mobilya

Ofis dekorasyonu için en iyi mobilyaları seçmek, doğru renk uygulamalarını gerçekleştirmek ve dinlenme alanlarına ekstra özen göstermek gibi bazı incelikler sayesinde çalışanlarınızın kendilerine değer verildiğini hissetmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ofis Kullanımı İçin En İyi Mobilya Seçimi

Ofis dekorasyonunuzu profesyonel yardım alarak gerçekleştirmeniz, yaşanabilecek sorunların ve gereksiz harcamaların önüne geçmenize yardımcı olur. Yeterli bilgiye sahip olmadan yapacağınız düzenlemeler ve ürün alışverişleri, sonradan daha fazla uğraşa neden olabilir.

Ofisinizi dekore ederken uygulamanız gereken ilk adım, sizi anlayacak ve markanızı doğru şekilde yansıtacak bir mimar ile görüşmektir. Kapalı alan ofis uygulamalarında uzman olan ve sizi doğru şekilde yönlendirecek bir iç mimar, çalışmaların hızlı ve düzgün şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

en iyi mobilya

Ofis uygulamalarında uzman olan ekipler, daha önce gerçekleştirdikleri çalışmaları ve uygulama alanlarını da sizinle paylaşır. Bu sayede tarz ve anlayış olarak ne kadar uyumlu olduğunuzu da görebilirsiniz.

Gürsan Mobilya olarak kurumsal müşterilerimizin ofis dekorasyonunda profesyonel çözümler sunmaktayız. Siz de ofis tasarımınız ile ilgili bir görüşme talep etmek ve çalışmaları hemen başlatmak için Gürsan Mobilya ile iletişime geçebilirsiniz.

Ofis tasarımınız için mimar seçimini gerçekleştirdikten sonra yapmanız gereken ikinci aşama, kullanımınıza uygun en iyi mobilyaları seçmektir. Mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunur.

Ergonomik En İyi Mobilya Çeşitleri

Her meslek grubunda, uzun süre belirli bir pozisyonda kalınmasına bağlı olarak çeşitli kas ve eklem rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Gün içerisinde yoğun şekilde bilgisayar kullanan kişilerde görülebilen karpal tünel sendromu, el ve bilek kaslarının sık kullanıldığı meslek gruplarını etkiler. Uzun süre ayakta durarak çalışma gerektiren meslek gruplarında ise bacaklarda ve kalçada çeşitli kas rahatsızlıkları oluşabilir.

en iyi mobilya

Mesleğe bazı rahatsızlıkların oluşmasının önüne geçebilmek için ergonomik mobilya tercih edilmesi oldukça önemlidir. İnsan vücudunun yapısına uygun mobilyalar sayesinde gün içerisinde çalışanların rahatlıklarını koruyabilirsiniz.

Fazla rahat mobilyalar, iş performansını olumsuz şekilde etkiler. Bunun en önemli sebebi ise vücudun kendini rahat hissettiğinde beyne dinlenme komutlarını göndermesi ve uyku haline yaklaşılmasıdır. Bu nedenle mobilyalarınızın ergonomik yapıda, ancak fazla yumuşak olmamasına özen göstermelisiniz.

Dayanıklı Materyal

Ofis için dekorasyon, olağandışı haller haricinde bir kez yapılır ve uzun yıllar boyunca kullanılabilir olmasına dikkat edilir. Yatırım maliyetinin yüksek olması nedeniyle en az 5 yıllık süreler için planlama yapılması gerekir.

Planlanan kullanım süresinin uzun olması, ofis mobilya seçimlerinizde dayanıklı materyallere yönelmenizin daha mantıklı olacağı anlamına gelir. Ceviz gibi dayanıklı ahşap materyallerden üretilen mobilyalar, düşük nemli kapalı alan şartlarında uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

en iyi mobilya

Metal ürünler için çelik ve demir gibi dayanıklı malzemelerden üretilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. Koltuk seçimlerinde kullanılan kumaşların yıpranma, lekelenme ve yırtılmaya karşı dayanıklı olduğundan emin olmalısınız.

Ofisinizde kullanacağınız mobilyaların kısa ömürlü olması, işletmeniz üzerine ağır bir maddi yük yaratabilir. Bu nedenle çalışma masalarının ayaklarının sağlamlığı, dolap kapak ve menteşelerinin kaliteli malzemeden üretilmesi gibi bazı kritik noktalara özen göstermeye çalışmalısınız.

Çok Amaçlılık

Ofis dekorasyonunuz bir kez gerçekleştirilecek olsa bile, zaman içerisinde ofisinizi taşıyabilir ya da genişletebilirsiniz. Bu gibi durumlarda hali hazırda sahip olduğunuz mobilyaları kullanabilecek olmanız, ek maddi yükümlülüklerden korunmanıza yardımcı olur.

en iyi mobilya

Yere sabitlenecek mobilyaların az olması, taşınma ve düzen değiştirme işlerini kolay şekilde halledebilmenizi sağlar. Aynı zamanda birbirleri ile birkaç farklı şekilde birleştirilebilen çok amaçlı ürünler kullanarak yeniden düzenleme işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz.

Ofis dekorasyonunda yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de, işletmenin büyümesi durumunda aynı mobilya serisinden ürün bulamamaktır. Ofis mobilyaları üreten kurumsal markaların ürünlerini tercih etmek, ofisinizde kullandığınız diğer mobilyalarla uyumlu yeni ürünler bulmanıza yardımcı olur. Özel yapım mobilyalarda yeni ürünler alabilmek için yeniden sipariş oluşturmanız gerekir.

en iyi mobilya

Alanı en verimli şekilde kullanabilmek için uygulayabileceğiniz en doğru yöntem, birden farklı amaçla kullanabileceğiniz mobilyalar tercih etmektir. Kesonların masadan ayrılabilir olması, ihtiyaç durumunda oturak olarak kullanılmasını sağlar. Dinlenme alanlarında daha rahat ve konforlu ürünler kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Marka Vizyonunuzu Yansıtması

Ofis dekorasyonunda en önemli kriterlerden biri de işletmenizin vizyonudur. Logonuz ve görsel çalışmalarınızda da olduğu gibi ofisiniz, içeri girildiği andan itibaren marka değerinizi yükseltecek şekilde tasarlanmalıdır.

en iyi mobilya

Ofisiniz, markanızı dış dünyaya tanıtan en değerli varlıklarınızdan biridir. Müşterileriniz ve ziyaretçileriniz ofisinizi ziyaret ettiklerinde değerlerinizi yakından tanıma şansı yakalarlar. Bir teknoloji şirketinin ofisinde varaklı mobilyalar görmek; sektör, vizyon ve marka arasında kopuk bir görünüş yaratılmasına neden olur.

Google, Apple ve Microsoft gibi dünya devi şirketler ofis tasarımlarında logo renklerine geniş yer vermektedir. Logonuzda kullanılan renkleri ofis tasarımı içerisine doğru şekilde yerleştirmek, ofisinize özenli bir görünüm kazandırır.

Ofisiniz için en iyi mobilya, sizi en doğru yansıtacak mobilyadır.

Profesyonellerce düzenlenen ofislerde mobilya seçimine geçilmeden önce marka ile ilgili detaylı bilgi toplanır. Böylelikle işin gerekliliklerine ve markanın vermek istediği mesaja uygun, kullanışlı mobilyalar seçilebilir. Ofisiniz için en iyi mobilya seçimlerine siz de Gürsan Mobilya farkı ile ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like