Küçük Yatak Odası Dekorasyon Trendleri ve Öneriler

gursanmobilyaPosted on
küçük yatak odası

Bugün sizlere “Küçük yatak odası için 3 farklı stil nasıl oluşturulur?” onunla ilgili bilgi vereceğiz…

O zaman başlayalım!

Rustik Stilde Yatak Odası Dekorasyonları ve Önerileri

Rustik Stilin en önemli özelliklerinden biri de; doğal malzemelerin kullanılması… Bunun için yatak örtümüz de jüt malzemeyi tercih edebilirsiniz.

Aynı zamanda yastıklarda da jüt malzeme kullanılır. Jüt malzemenin sıkıcılığını kırmak adına desenli bir kırlent kullanın.

Kırlentimizdeki mavi tonlardan yola çıkarak. Arka tarafta da iki tane mavi kırlent kullanın. Aynı şekilde çarşaf da o tonlarda seçildi. Ayak ucunda bulunan yatak örtümüz de aynı zamanda bu renk.

Siz de odanızda bu stili tercih ederseniz, bu tür doğal ürünleri kullanabilirsiniz.

Bu tip doğal ürünler kullanmayı tercih ederseniz; unutmayın ki; ne kadar ütülerseniz ütüleyin, bu kat izleri ve kırışıklıklar kaçınılmazdır. Jüt malzemesinde olduğu gibi keten ve benzeri doğal tekstil ürünler de aynı şekildedir. Eğer bu tip kırışıklıklar veya kat izlerinden rahatsız olursanız doğal olmayan (polyester vb.) ürünlere yönelebilirsiniz…

Ama biz size yine de doğal ürünleri öneriyoruz tabi ki de.

Modern Stilde Küçük Yatak Odası Dekorasyonları ve Önerileri

Sırada ikinci stilimiz var. İkinci stil olarak Modern Stili ele aldık. 

Burada; modern ve çizgili yastıktan yola çıkarak, gri ve lacivert tonlarını tercih ettik. Yatak örtüsü olarak; gri ve laciverti kullandık. Sizde bu stili kullanmak isterseniz dikkat etmeniz gereken nokta en fazla üç renk tercih edin ve pastel renkler kullanmayın. Desen kullanacaksanız geometrik desenleri  tercih edebilirsiniz.

İsterseniz sıradaki stilimize geçelim…

Romantik Stil Küçük Yatak Odası ve Dekorasyon Önerisi

Üçüncü stilimiz ise; Romantik Stil. Bu stilin en önemli özelliklerinlerinden biri; pembe, pudra tonlarının yanı sıra çiçekli desenlere yer vermesi… Yatak örtüsünde çiçekli romantik bir desen tercih edebilirsiniz. Bu desenlerin içinde yeralan pudra tonları, yastıklar kullanılabilir. Geri kalan bir çok yastığı krem tonlarında tercih edip romantik stili yakalamaya çalışabilirsiniz.

Siz de bu stili evinize taşımak isterseniz; fırfır detaylarından yararlanabilirsiniz. Çünkü fırfır detayları her zaman kullanıldığı ürüne bir tık romantiklik katar. 

Eğer siz de bu stile yatak odanızda yer vermek isterseniz; çiçekli desenlere yer verin. Ancak, şöyle dikkat etmeniz gereken bir nokta var; deseni çok fazla yoğun kullanmamanızda fayda var. Eğer çok yoğun kullanırsanız mekanı boğma riski söz konusu olur.

Yatak odanızda kullanabileceğiniz fikirler eşliğinde yatak odası dekorasyonları ve önerilerimizi paylaştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like