Kullanışlı Ofis Bekleme Koltukları Çeşitleri

Bahar HidayetoğluPosted on

Ofisiniz ile ilgili ilk izlenimi yaratan giriş ve karşılama bölümü, ziyaretçilerinize markanızla ilgili pek çok bilgi verir. Dağınık ve plansız bir görünüme sahip resepsiyon alanları, düzensiz bir işletme ve yönetim çağrıştırır. Aynı şekilde özenle planlanmış ve zevkle döşenmiş bir resepsiyon bölümü ziyaretçilerinizin kendini değerli hissetmesini ve markanıza yakınlık hissetmesini sağlar.

Karşılama ve resepsiyon bölümlerinde kullanılan ofis bekleme koltukları, hem renk hem de dokuları ile markanızı yansıtacak pek çok farklı modelde üretilir. Yaratmak istediğiniz imaja ve genel ofis dekorasyonunuza en uygun modeli seçerek giriş bölümünü diğer alanlarla birleştirebilir ve bütünlük yakalayabilirsiniz.

Ofis Bekleme Koltukları

Ofis alanlarının giriş bölümü, genellikle resepsiyon olarak adlandırılır. Ofisi ziyaret eden ve görüşmeye gelen kişilerin bekletildiği bu alan; müşterilerinize, iş görüşmesine gelen adaylara ve tedarikçilerinize markanızı yansıtacak ilk alandır.

ofis bekleme koltukları, ofis bekleme koltuğu çeşitleri

Resepsiyon bölümünün özenle düzenlenmiş olması hem ofis içindeki bütünlüğü yakalamak, hem de markanızı doğru ifade etmek açısından önemlidir.

Ofisiniz gün içerisinde sıkça ziyaret ediliyor ve aynı anda birden fazla ziyaretçiniz oluyorsa, kanepe kullanabilir ve küçük bölümlerde bile yeterli oturma alanı yaratabilirsiniz. Resepsiyon bölümünüz geniş ise berjer ve tekli koltuk kullanımı ile, ziyaretçilerinizi rahat ettirebilirsiniz.

Birbirine bağlı olmayan ancak yan yana yerleştirildiğinde kanepe oluşturan tekli koltuklar, her iki ihtiyacınızı karşılama konusunda yardımcı olur. Koltukları yan yana, sırt sırta ya da tekli şekilde değerlendirebilir ve zaman içerisinde yerleşimlerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Resepsiyon alanına yerleştireceğiniz renkli puflar, oldukça keyifli bir görüntü sunarken daha az alan kaplar. Bu nedenle dar ve küçük bölümlerde pufları rahatça kullanabilirsiniz.

ofis bekleme koltukları, ofis bekleme koltuğu çeşitleri

Ofis bekleme koltuklarının modeli kadar, kullanılan malzeme de önemlidir. Yönetim ofislerinin girişinde ve C seviye yöneticilerin makam odalarında deri koltuk kullanılması, resmiyet ve mevki gösterir. Kolay temizlenebilir olması ve leke tutmaması nedeni ile tercih edilen deri koltuklar, genellikle daha yoğun olan ofis alanlarında yerlerini kumaş modellere bırakıyor.

Berjer şeklinde tasarlanmış ve kolçaklı ürünler gibi, modern tasarımlar da ofislerde sıkça tercih edilmekte. Metal veya ahşap iskelet kullanılarak üretilen ofis bekleme koltuklarında dayanıklılık ve kumaş kalitesi, seçiminizi yaparken aklınızda bulundurmanız gereken konular arasında yer alıyor.

Kullanışlı Ofis Bekleme Koltukları

Ofisiniz için seçeceğiniz tüm mobilyalarda olduğu gibi, bekleme koltuklarında da dayanıklılık oldukça önemlidir. Her gün onlarca kez kullanılacak olan koltuğun iskelet ve materyallerinin kaliteli olması, maddi zararlardan korunmanıza yardımcı olur.

ofis bekleme koltukları, ofis bekleme koltuğu çeşitleri

Gürsan Mobilya olarak tüm ürünlerimizde olduğu gibi, ofis bekleme koltuklarımızı da birinci sınıf malzeme kullanarak üretmekteyiz. Yoğun kullanıma dayanıklı ve sağlam iskeletlerimiz, tesislerimizdeki uzman arkadaşlarımızca üretilir ve işlenir. Kaplama ve dolgularımızın tamamında insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen materyaller kullanılır, güncel teknolojiler ile dikiş işlemleri tamamlanır. Ofis giriş ve resepsiyon alanlarında değerlendirebileceğiniz koltuk modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Ofisinizin genel dekorasyonuna uygun şekilde seçeceğiniz bekleme koltukları, resepsiyon ve giriş bölümünüzdeki tarzın oluşmasında da belirleyici rol oynar. Kumaş, materyal ve stil olarak tarzınızı yansıtarak ziyaretçilerinizin gözünde doğru imajı çizmenize yardımcı olur.

Klasik Ofis Bekleme Koltukları

Tekli yada kanepe olarak kullanabileceğiniz klasik modeller, genellikle kumaştan üretilir. Bu modellerde ahşap veya metal iskelet kullanılabilir.

klasik ofis bekleme koltuları

Klasik modellerde genel olarak sadeliğe önem verildiğinden desen kullanılmaz, bunun yerine tek renk kumaşlar tercih edilir. Ofis alanınızda renk kullanımını arttırmak için uygun renklerde desenli kırlentler seçebilir, bekleme koltuklarının üzerine yerleştirebilirsiniz.

Tekli koltukları ve kanepeleri karşılıklı şekilde yerleştirerek küçük bir ön görüşme alanı da yaratabilirsiniz. Koltukları aynı renkte seçerek kombinleyebileceğiniz gibi, kontrast renk kullanarak da ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

Renkli Bir Giriş

Küçük bir alanda en yüksek oturma kapasitesini yaratabilmek için ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik modellerden daha az yer kaplayan ve kolayca taşınabilen bu modeller sayesinde ihtiyaçlarınıza göre anlık düzenlemeler yapabilirsiniz.

renkli ofis bekleme koltuları

Tekli koltuklar ile kanepeleri birleştirerek geniş bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Ancak kanepenin taşınması tekli koltuklardan daha zor olacağı için, kanepe yerleşiminizi dikkatli şekilde yapmanızı öneririz.

Farklı renklerde kullanacağınız koltuklar sayesinde keyifli ve modern bir alan yaratabilirsiniz. Gürsan Mobilya ayaklı koltuk modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Dengeli Alanlar

Giriş ve resepsiyon bölümünde aşırı renk kullanımından kaçınmak istiyor, ama monoton gözükmekten korkuyorsanız bu önerimiz tam size göre.

renkli ofis bekleme koltukları

80-20 kuralına uygun şekilde seçeceğiniz iki renk, monoton görünümden ve aşırılıktan korunmanızı sağlayacak. Koyu tonlarda seçeceğiniz ana renginiz oturma alanının %80’ini kaplarken, %20’lik kısımda ise kontrast ve canlı bir renk ile vurgu yakalayacaksınız.

Füme ve gri tonları ile birleşen sarı, yeşil veya kırmızı renkler sayesinde canlı ve ferah bir resepsiyon bölümü yaratabilirsiniz. Dilerseniz turkuaz, mor ve pembe gibi ara renkler de kullanabilirsiniz.

Geniş ve Ferah

Resepsiyon alanınız büyük ise, ziyaretçileriniz için konsept alanlar yaratabilirsiniz. Birbirinden bağımsız şekilde planlanacak bölümlerde bekleme ve ön görüşme için konseptler hazırlayarak, farklı tarzlardaki mobilyaları değerlendirme şansınız var.

ofis bekleme koltukları çeşitleri

Ziyaretçilerinizi rahat ettirecek ve büyük grupları karşılamanıza yetecek alan yaratacak bu uygulama sayesinde hem alanınızı verimli şekilde kullanabilir, hem de zevkli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Konsept alanlar için ayrı ayrı belirleyeceğiniz renk paletlerinin birbirleri ile uyumlu olmasına ve materyallerin uymasına dikkat etmelisiniz. Önce ofis bekleme koltuklarınızı kumaş ya da deri olarak kullanmaya karar verin. Sonra tüm alanlarda aynı materyalden üretilmiş farklı modelleri değerlendirebilirsiniz.

Sade ve Şık

Ofis bekleme koltukları, çoğunlukla koyu renklerde tercih edilir. Dar ve küçük alanlarda samimi bir görünüm yakalamak için renk kullanımı doğru yapmanız önemlidir.

sade ofis bekleme koltukları

Ofisinizin genel görünümüne ve kullandığınız diğer mobilyalara uygun renkte seçeceğiniz koltuğun arkasındaki duvarda kontrast bir ton kullanmak, alanı daha canlı ve ferah göstermenize yardımcı olur.

Kablo, priz ve modem gibi eşyaların bulunduğu köşelere bitki yerleştirerek kötü görünüşü engelleyebilir, ofisinize farklı bir hava katabilirsiniz. Bitkileri yere veya sehpa üzerine yerleştirebilir, dilerseniz büyük vazolar ya da tasarım saksılar kullanabilirsiniz.

Deri Koltuklar

Genellikle üst düzey yönetici ofislerinde kullanılan deri koltuklar, günümüzde farklı alanlarda da kullanılmaya başlandı. Kurumsal ofislerin bekleme alanlarında yavaş yavaş görmeye başladığımız koltukların pek çok farklı modeli bulunuyor.

deri ofis bekleme koltukları

Metal ya da ahşap ayaklar ile üretilen deri koltuklar, farklı renkleri ile de satışa sunuluyor. Bordo, siyah ve kahverengi modellerin en çok satılanlar arasında olduğunu belirtelim.

Ofisinizin genel dekorasyonuna uygun şekilde zımbalı ya da düz şekilde de bulabileceğiniz deri koltuklarda klasik esintilerden modern tasarımlara pek çok farklı model görebilirsiniz. Geniş kolçaklı olan ve ahşap ile birleşen modeller, ofisinizin klasik bir tarza bürünmesine yardımcı olur.

Modern tasarımlarda ise metal ayaklar ve dar kolçakların yanı sıra, sade bir görünüm yaratması açısından deri düz olarak kullanılır. Zımbalardan vazgeçilen ve detay eklemek amacı ile dikiş kullanılan bu modeller, genellikle daha az yer kaplar ve kolayca taşınabilir.

Tekli koltuklarınızla birleştirebileceğiniz benzer dokudaki kanepeler ile ofisinizde zarif bir bekleme alanı yaratabilir ve ziyaretçilerinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like