Ofis Dizayn: Norm Olan Dekorasyon Eğilimleri

gursanmobilyaPosted on
ofis dizayn

Güçlü ve başarılı bir şirket kaliteli hizmetler veya ürünler sunmaya odaklanırken, piyasaya cazip teklifler getirmeye, tüketicilerle etkileşime girmeye ve etkin kurum içi üretkenliğe odaklanırken, saygın kuruluşlar markasının görüntüsünün de ele alınması gerektiğini bilir. 

Ofise baktıktan sonra, çalışanlarınız için tasarladığınız işyeri ortamının tam olarak uygun, işlevsel ve çekici bir durumda olmadığı, gerekli birkaç güncellemenin takip edilmesi tavsiye edilir. Fakat modern bir ofis 2019’da nasıl görünmelidir? Değerli düzen ve dekorasyon trendleri hangileri? İşyerini konfor ve estetikte nasıl mükemmelleştirebilirsiniz?

Okumaya devam edin, ofisi tadilat veya iyileştirme için gereken bilgileri bulacaksınız:

İlk izlenim Önemlidir – uygun tasarım girişten başlamalıdır.

Ofisinizin içi, uygun dekor öğeleri ve konfor ilaveleri de dahil olmak üzere birinci sınıf bir durumda olması gereken iken, binanızın ön girişi, işletmelerinizin imajını estetik olarak iyileştirme söz konusu olduğunda da önemlidir. Girişten itibaren bu harika görsel etkiyi yaratmak için çok fazla çaba harcamanıza gerek yok, detaylara birazcık dikkat edin. Tesisin dışına çit döşemek, markanızın logosuyla giriş kapısının yanına akrilik veya alüminyum işaretler koymak, ofis binanızın dışına nasıl cazip kalacağınıza dair sadece iki basit örnektir.

Farklı, sıradışı çalışma alanları

Modern ofis dekorlarında makro trendleri popülerlik listesinin başında geliyor. Yeni nesil çalışanların ilgisini çekmek isteyen şirketler, işyerini açık alanlarla çizilen bilinen ve atipik olarak nitelendirilebilecek her şey için binyıllara hitap eden bir ortam haline getirmek için normalden daha az düzenler oluşturmaya çalışıyorlar. . Standart, donuk sandalye ve masanın yerini fasulye torbası, kanepe ve hatta yoga matları, renkli halılar ve dekorasyonlara sahip ofisler, dinlenme köşeleriyle değiştiren bir konferans salonu – bunlar sıradışı bir ofis tasarımının sahip olması gereken şeyler. Https://www.signomatic.com/ adresindeki uzmanlar, doğru vinil metin işaretlerini veya afişlerini duvarlara yerleştirerek bile, bu bölümde bir gelişme sağlayabileceğinizi belirtir. Ancak, yine de belirli bir profesyonellik seviyesini korumak istiyorsanız, geleneksel dekor yaklaşımları ile alışılmadık, eğlenceli, sinerjetik olanlar arasında bir kombinasyon da mümkündür.

Dinamik Alanlar

Günümüzün iş yeri, çoğunlukla binlerce kucaklama ve aynı makro eğilim kategorisine girme de dinamik ve işbirlikçi olmalıdır. Bu, ofisinizin, elemanların kolay hareketini sağlayacak şekilde tasarlanmalı ve dekore edilmeli, genel stilde hızlı bir değişim anlamına gelir. Dinamik bir işyeri dekorasyonu, esneklik ve sürekli değişim sağlar. Bu yaklaşımla, ofis tesislerini bir partiye kolayca uygun hale getirebilirsiniz, ancak aynı zamanda geleneksel bir konferans toplantısı için hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Dinamik, dalgalı bir alan yaratmak için hareketli, hafif mobilyalara, tebeşir tahtalarına, hareketli duvar bölücülere vb. Başvurmanız gerekir. Bu özel düzende harika olan şey, çalışanlarınıza dekoratif sürecin bir parçası olma imkanı tanıyacağınızdır. Kendi vizyonlarını koyabilirler ve dekoru günlük işlerine ve sorumluluklarına en iyi şekilde uyabileceklerini düşündükleri şekilde oynayabilirler.

Biyofilik Tasarım

Bu eğilim, sadece alanın görsel çekiciliğine katkıda bulunan bir gelişmeden daha fazlasıdır, fakat zamanlarının çoğunu içeride çalışan çalışanların doğa ile temas halinde olmasını sağlayan bir yaklaşım gibi. Bitkileri ve diğer doğal elemanları işyerine getirmek, moralin yanı sıra konsantrasyon ve üretkenlik üzerinde de güçlü bir etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Son zamanlarda, biyofilik felsefesi hakkında daha fazla farkındalık yaratıldı ve ofis dekoru için bu tarz tarzı destekleyen daha fazla tasarımcı ve mimar vardı. Trend, birkaç saksı bitkisinin tesis içinde basit bir şekilde yerleştirilmesinin ötesine geçerek dokular, şekiller, aydınlatma armatürleri ve hatta mümkün olduğunca doğal manzaraları andıran mimari çerçevelere odaklanıyor. Şirketinizin binasına canlı hava katmak ve personelinizin doğal ortamlarla faydalı bir bağlantı kurmasını sağlamak istiyorsanız, hala iç mekandayken, bu tür bir tasarım hareketini benimsemeniz önerilir. Bu bölümdeki en küçük çabalar bile faydalı bir fark yaratabilir.

Alana Ev Hissi Ekleme

Bir ofisin ne kadar rahat olduğu, çalışanların fazla mesai yapmayı kabul etme veya iş yerinde daha fazla zaman harcama konusunda baskı hissetmeme ihtimalinin daha yüksek olduğu, ancak gerçekten zevk aldıkları sonucuna varılmıştır. Homestyle konfor düzeni ve dekor trendi, personel üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, şu anda en popülerlerden biri haline geldi. Ofisi daha ev gibi yapmak, çalışanlarınızın konfor açısından tercihlerini dinleyerek yapılabilir. Rahatlatıcı oturma seçenekleri, rahat koltuklar, geliştirilmiş aydınlatma armatürleri, belirli bir aroma, salon alanları, oyun odaları – tüm bu eklemeler, mekanı ev gibi hissetmek isteyen bir ofiste bulunmalıdır. Bu trend, insanların gerçekten olmak istedikleri bir iş yeri yaratma fırsatı verecek – ev gibi özelliklere sahip bir ofis, çalışanlar arasında gerginliği azaltabilir ve günlük olarak genel olarak hoş bir atmosfer yaratabilir.

Ofis binası çevresinde birkaç değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, bunlar öncelikle odaklanmanız gereken iyileştirmelerdir. İşyeri ortamının sadece tur çalışanlarının üretkenliğini ve moralini değil, markanızın müşterilerinin önündeki imajını da etkilediğini göz önünde bulundurarak, bu bölümdeki işleri etkin bir şekilde optimize etmek tavsiye edilir. Bunlar 2019’da ofis dizaynını fethetmiş ve modern, işlevsel ve estetik açıdan çekici bir ortam yaratmak isteyen sayısız kuruluş tarafından benimsenmeye devam eden trendlerdir. Seçeneklerinizi analiz edin ve düzeninizi hemen yeniden düşünmeye başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
ideal ofis düzeni

İdeal Ofis Düzeni Nasıl Olmalı?

İdeal ofisin nasıl dekore edilmesi gerektiği yıllardır hem tasarımcıların, hem de bilim insanlarının cevaplamaya çalıştığı sorulardan biri. Yapılan araştırmalar açık ofis alanlarının verimliliği düşürebildiğini, ancak çözüm olarak kullanılan kübik çalışma…
View Post
toplantı masası ölçüleri, beyaz toplantı masası

İdeal Toplantı Masası Ölçüleri Ne Olmalı?

Toplantı odanız, müşterileriniz üzerinde büyük etki yapar. Görüşmeye katılanların yaratıcılıklarını tetikleyecek ve daha iyi fikirler ortaya çıkartmalarını sağlayacak bir dizayn, toplantı verimliliğinizi de arttırır. İdeal toplantı masası ölçüleri, odanın ölçülerine…
View Post